Dr. Yevhen Fliak

Розкриття гематоми
носової переділки

Фляк Євген Михайлович
Інформація про послугу

Носова перегородка розділяє носову порожнину на дві частини. Перегородка носа викривлена у багатьох людей, ніс при цьому може виглядати цілком симетрично. Незначне викривлення вважається нормою, оскільки воно не приносить дискомфорту і не призводить до зниження функцій носа та приносових пазух.

 • Гематома перегородки носа - це скупчення крові між структурами переділки носа, яке є обмежиним, внаслідок травматичних ушкоджень носа та порушенням цілісності судинної стінки.

Причини виникнення

Головними причинами утворення гематоми в ділянці перегородки є переломи та забої носа, а також післяопераційні ускладнення в області носа.

До сприятливих чинників належать хвороби дихальних шляхів - зокрема верхніх, що протікають в гострій формі, а також проблеми із функціями згортання крові. У цих випадках навіть незначна травма носа може закінчитися серйозними наслідками, у вигляді великих гематом. Імовірність виникнення абсцесу зростає у багато разів.

Негативний вплив на виникнення, перебіг і прогноз гематоми мають ендокринні хвороби, такі як цукровий діабет, артеріальна гіпертензія, порушення кровообігу та риніти.

 • можуть бути одно- і двосторонніми. Зазвичай вона локалізується в хрящовому відділі перегородки, але можуть поширюватися і на задні відділи

  Симптоми

  Першими симптомами являється порушення носового дихання, та відчуття набряку і болю в носі.

  Підвищення температури до високих цифр свідчить про початок гнійного процесу.

  Діагностично при риноскопії - симптоми гематоми носової перегородки виражаються в гіперемії, сильній набряклості і припухлості слизової оболонки. При піднятті кінчика носа візуалізується випинання. Іноді огляд порожнини носа не можливий через повне перекриття носових ходів.

  Пошкоджена слизова носа стає сприятливим середовищем для розмноження бактерій. Набряклі тканини заселяються мікробами, починається нагноєння та утворення абсцесу. Небезпека абсцесу носової перегородки криється у тому, що інфекція може почати поширюватися нагору і викликати внутрішньочерепні ускладнення.


  Лікування

  Основна мета лікування – це видалити вміст, який є між структурами перегородки носа. Якщо гематома свіжа і не велика, то проводиться пункція тоненькою голкою та на деякий час вставляються тугі тампони в носову порожнину, які запобігають повторному крововиливу.

  При великих розмірах гематоми або розвитку абсцесу показаний хірургічний розтин слизової оболонки та усунення всього вмісту з подальшим дренуванням порожнини, також призначається медикаментозне лікування.

  Зазвичай проводиться процедура під місцевою анестезією.

  ПРОФІЛАКТИКА

  Основна профілактика полягає в уникненні травм носа. Якщо це все ж сталося, необхідно вжити заходів, які допоможуть попередити ускладнення:

  • відразу після забиття слід звернутися до лікаря.
  • по дорозі до медичного закладу у носа потрібно тримати пакет з льодом. Холод стримає розвиток гематоми.
  • бажано, щоб під час транспортування пацієнт знаходився в положенні напівсидячи.
  • при кровотечах в носові ходи досить вставити стерильні ватні тампони.
  Важливу роль у попередженні ускладнень грає своєчасне лікування захворювань ЛОР-органів, оскільки в першу чергу в гематомах поселяються бактерії і віруси, що мешкають у верхніх дихальних шляхах.

  Close
  Close
  Зателефонувати лікарю
  Close
  Написати лікарю
  Telegram
  WhatsApp
  Viber
  Phone
  Залишились питання?
  Напишіть мені - з радістю відповім!
  Не займайтесь самолікуванням, бережіть себе та будьте здорові!
  З повагою, Ваш лікар-отоларинголог Фляк Євген Михайлович
  Швидкий запис на консультацію
  Ваші контактні дані
  Ваш номер телефону
  Натискаючи на кнопку, ви даєте згоду на обробку персональних даних та погоджуєтесь з політикокою конфіденційності.