Dr. Yevhen Fliak

Ларингоскопія у Львові

Безболісний огляд гортані та голосових зв'язок сучасним гнучким відеоендоскопом.

Що таке ларингоскопія?

Ларингоскопія - це метод діагностика, що полягає у візуальному огляді структур гортані та голосових зв'язок. Проводиться за допомогою гортанного дзеркала або ендоскопічного обладнання.

Гортань – це продовження верхніх дихальних шляхів та орган складної будови, який складається з хрящів, м'язів, зв'язок і вкритий слизовою оболонкою. За допомогою гортані ми дихаємо, говоримо та ковтаємо.

Ендоскопічна ларингоскопія - це найбільш інформативний метод огляду гортані та голосових зв'язок. Дана методика є цілком безпечна, легко переноситься пацієнтами та має велику кількість переваг від традиційного огляду гортанним дзеркалом, адже дозволяє детально оглянути всі структури гортані, весь процес документується (відео), що забезпечує відтворення огляду через будь-який проміжок часу та дає можливість спостерігати за процесом лікування у динаміці.

Коли проводять ларингоскопію?

Ендоскопічна ларингоскопія призначається пацієнтам при наявності наступних симптомів та ознак:

 • Скарги на дискомфорт в ділянці глотки, гортані, передньої поверхні шиї;
 • Охриплість, підвищена втомлюваність голосу, будь-які зміни голосу;
 • Стійкий кашель, який триває довгий період часу
 • Труднощі з ковтанням, важкість дихання, кров'яні виділення при кашлі або у спокої;

Рекомендовано періодичний огляд гортані:

 • Людям голосових професій (вчителі, артисти, співаки, ведучі, диктори…), з метою виявлення самих ранніх змін голосових складок.
 • Пацієнтам з групи підвищеного ризику онкологічних захворювань гортані ( куріння, вдихання шкідливих речовин, робота з парами, обтяжений онкологічний анамнез);
 • Пацієнтам з хронічними захворюваннями гортані;

Що оцінюємо?

Стан слизової оболонки всіх відділів гортані, тонус голосових зв'язок, характер змикання голосових зв'язок, оцінюємо форму голосової щілини під час фонації та дихання, форму, симетричність надгортанника, оцінюємо стан під голосового апарату та початкових відділів трахеї.
Ендоскопічний огляд голосових зв'язок. А - вигляд під час фонації; Б- вигляд під час дихання;

Які захворювання можливо діагностувати за допомогою ларингоскопії?

 • Ларингіт - це запальний процес слизової оболонки гортані та голосових зв'язок. Важливими симптомами при ларингіті являються зміни голосу та важкість дихання, що зумовлено спазмом та розвитком набряку голосової щілини, а також пацієнти скаржаться на захриплість, першіння, сухість в горлі, кашель та інколи больові відчуття при ковтанні.
 • Пухлини. Доброякісні чи злоякісні пухлинні процеси гортані та голосових зв'язок. (під час процедури можливо одночасно провести біопсію тканин).
 • Сторонні тіла гортані. Іноді біль при ковтанні, свідчить зовсім не про патологію чи захворювання, а може викликатись сторонніми тілами, які застрягли в м'яких тканинах (для прикладу: риб'яча кістка);
 • Стеноз гортані. Ургентний стан в отоларингології, що потребує негайної діагностики та відповідного лікування, супроводжується набряком та важкістю дихання.
 • Зміни голосу. Даний симптом може викликатись великою кількість патологій, зокрема це - перенапруження голосових зв'язок, пухлинні процеси в ділянці гортані, травми, опіки, запальні процеси та порушення іннервації голосових зв'язок.

Як проводиться ларингоскопія?

Діагностичне дослідження гортані проводиться за допомогою ендоскопічного обладнання - фіброендоскопа, що має змінний кут огляду.

Фіброендоскоп - це декілька міліметрова еластична трубка, що на кінці оснащена відеокамерою, джерелом яскравого світла та портом для мікроінструментів (застосовуються при необхідності видалення стороннього тіла, або взятті біопсії).

Даний вид ендоскопічного огляду проводиться у спеціально обладнаному кабінеті, не потребує специфічної підготовки, легко переноситься пацієнтами. При необхідності проводиться місцева анестезія розчином лідокаїну.

Фіброендоскопічний огляд гортані розпочинається із введення ендоскопа у порожнину носа, де у носоглотці за допомогою маніпулятора змінюється кут огляду та візуалізуються структури гортані.

Переваги ендоскопії гортані у Львові?

Якщо порівнювати між стандартним дослідженням гортані та ендоскопією, можна виділити наступні плюси:

 • Більш інформативна і достовірна діагностика;
 • Є можливість записати процес на відео або зробити знімки;
 • Дозволяє визначити точний діагноз буквально за 5 хвилин;
 • Цей спосіб найбільш безпечний, значно знижується ризик випадкової травматизації слизової і м'яких тканин;
 • Одночасно можна виконувати малоінвазивні втручання, наприклад, взяття біопсії або видалення сторонніх тіл;
Зв'язатись з лікарем
Close
Контакти
Доброго дня! Напишіть мені або зателефонуйте, якщо у вас з'явились запитання.
Telegram
WhatsApp
Viber
Messenger
Phone