Dr. Yevhen Fliak

Лікування захворювань горла та гортані у Львові

На даній сторінці ви знайдете детальну інформацію про особливості будови горла та глотки, можливі симптоми захворювань, варіанти діагностики, методи лікування патології піднебінних мигдаликів, глотки, гортані та голосових зв'язок.

Патологія глотки та гортані

Існує досить популярна думка "для чого звертатись до лікаря коли болить горло, адже можна доступними засобами "пополоскати" вдома та усунути симптоми, правда ж?" Насправді таке твердження - хибне!

Гостра біль у горлі може бути викликана бактеріальними збудниками, що при відсутності правильного лікування призведе до тяжких ускладнень та можливого переходження процесу в хронічну форму.

Для прикладу: хронічний тонзиліт - це бомба уповільненої дії, що при відсутності адекватного лікування не тільки знижує якість життя, а дає ускладнення на інші органи, зокрема уражає нирки, серце та суглоби. Охриплість та тривалі зміни голосу - тривожні симптоми захворювань гортані та голосових зв'язок, що потребують негайної діагностики та встановлення причини, адже часто онкологічні захворювання гортані супроводжуються саме цими симптомами.

Особливості будови горла та глотки
Глотка – це канал, завдовжки приблизно 10-13 см, який поділяється на три зони та виконує функцію доставки їжі в травну систему і повітря в дихальні шляхи.

Першою зоною являється носова частина або носоглотка – це відділ дихальних шляхів, задня частина глотки, яка розташовується позаду носової порожнини та сполучається з нею за допомогою хоан. У носоглотці міститься велике скупчення лімфоїдної тканини, яка захищає від бактерій та вірусів, а також отвори слухових труб, які сполучають середнє вухо з носом.

Друга зона – це ротова частина або ротоглотка, яка виконує переважно травну функцію.
Якщо візуально оглянути ротову порожнину людини, то окрім зубів та язика, можна побачити такі структури: тверде та м'яке піднебіння, язичок та піднебінні мигдалики.

Піднебінні мигдалики - це органи імунної системи організму людини, що складаються з лімфоїдної тканини та розміщується позаду горла з обох його боків, а основна функція мигдаликів - це участь у формуванні захисної відповіді на потрапляння в організм патологічних збудників.

Третя зона - гортаноглотка, яка сполучається з гортанню.
Важливою структурою нашого горла являється надгортанник – це еластичний хрящ, який закриває гортань під час акту ковтання і тим самим запобігає потраплянню продуктів харчування в трахею та легені.

Гортань – це продовження верхніх дихальних шляхів та орган складної будови, який складається з хрящів, м'язів, зв'язок та вкритий слизовою оболонкою.

Основні функції гортані - це проведення повітря до трахеї, утворення звуків за допомогою голосового апарату та зв'язок, захист від потрапляння сторонніх предметів в трахею.
Методи діагностики захворювань горла та глотки
Діагностика горла, глотки та піднебінних мигдаликів проводиться за допомогою фіброендоскопічного обладнання, інструментальних та бактеріологічних методів діагностики.

Орофарингоскопія - це метод діагностики, що полягає у візуальному огляді порожнини рота (зуби, піднебіння, язик), глотки та піднебінних мигдаликів. Виконується за допомогою медичного освітлення, шпателя та дозволяє оцінити слизову оболонку, наявність патологічних утворень, стан та структуру задньої стінки глотки, піднебінних мигдаликів.

Ларингоскопія - це діагностичний метод, що дозволяє оцінити стан гортані та голосових зв'язок. Виконується за допомогою сучасного гнучкого ендоскопа, який оснащений відеокамерою та має можливість міняти кут огляду, що забезпечує детальну візуалізацію всіх структур глотки, гортані, входу в трахею та голосових зв'язок. За допомогою ларингоскопії ми можемо оцінити стан слизової оболонки, підтвердити або спростувати наявність патологічних новоутворень гортані, а також оглянути рухливість голосових зв'язок та визначити причину змін голосу. Хочете дізнатись детальніше про ларингоскопію? Натисніть тут.

Бактеріологічні методи діагностики - це забір мазка з ділянок глотки, піднебінних мигдаликів, що дозволяє визначити вид та кількість патологічних мікроорганізмів.
Симптоми захворювань горла та глотки
  • Біль, відчуття першіння та дискомфорту в горлі;
  • Охриплість, зміни голосу, стікання слизу по задній стінці глотки;
  • Поява налетів на мигдаликах, зміни слизової оболонки рота, задньої стінки глотки, піднебіння;
  • Відчуття стороннього тіла та "комка" в горлі;
  • Важкість при відкриванні рота, при ковтанні, збільшені лімфовузли шиї;
  • Постійний або періодичний неприємний запах з рота;
  • Кров'яні або гнійні виділення з ротової порожнини;
  • Поява новоутворень на язику, мигдаликах та слизовій оболонці рота;
Лікування захворювань горла, піднебінних мигдаликів та глотки
Перелік гострих та хронічних захворювань, при яких найбільш часто звертаються до ЛОРа:
Ангіна
Гострий тонзиліт (Ангіна) - це запалення піднебінних мигдаликів, слизової оболонки рота, яке виникає внаслідок зниження імунних функцій та потраплянню в організм патологічних мікроорганізмів.

Основні симптоми - болі у горлі, які досягають максимальної сили під час ковтання, почервоніння, припухлість, поява налетів на піднебінних мигдалинах, а на фоні запального процесу спостерігаються явища інтоксикації та підвищення температури.

Хочете дізнатись чому виникає захворювання, методи діагностики та можливі варіанти лікування? Натисніть кнопку "Детальніше"
Детальніше
Хронічний тонзиліт
Хронічний тонзиліт - це інфекційно-алергічне захворювання піднебінних мигдаликів, яке характеризується хронічними запальними змінами, що виникають внаслідок послаблення захисних функцій організму.

Розвивається внаслідок частих повторюваних епізодів гострого тонзиліту (Ангіни), що веде до зниження захисних функцій піднебінних мигдаликів, а несвоєчасне та неправильне лікування призводить до утворення постійного хронічного вогнища інфекції в організмі.

Хочете дізнатись чому виникає захворювання, методи діагностики та можливі варіанти лікування? Натисніть кнопку "Детальніше"
Детальніше
Ларингіт
Ларингіт - це запалення слизової оболонки гортані та голосових зв'язок, що розвивається внаслідок голосового перенапруження, дії патологічних мікроорганізмів та проявляється змінами голосу. За формою захворювання розрізняють - гострий та хронічний ларингіт.

Симптомами при ларингіті являються зміни голосу та важкість дихання, що зумовлено спазмом та розвитком набряку голосової щілини, а також пацієнти скаржаться на захриплість, першіння, сухість в горлі, кашель та інколи больові відчуття при ковтанні.

Хочете дізнатись чому виникає захворювання, методи діагностики та можливі варіанти лікування? Натисніть кнопку "Детальніше"
Детальніше
Фарингіт
Фарингіт - це запалення слизової оболонки задньої стінки глотки та лімфоїдної тканини, що виникає внаслідок потрапляння вірусів, бактерій, грибків або проявляється, як наслідок інших захворювань організму. Розрізняють гостру та хронічну форму фарингіту.

Симптоми гострого фарингіту: біль в горлі (особливо при ковтанні), печіння, сухий кашель та виділення слизу або гною.

Симптоми хронічного фарингіту: біль в горлі, відчуття пересихання, сухості в роті, важкість при ковтанні та періодичний або постійний кашель.

Хочете дізнатись чому виникає захворювання, методи діагностики та можливі варіанти лікування? Натисніть кнопку "Детальніше"
Детальніше
Паратонзиліт та паратонзилярний абсцес
Паратонзиліт - це захворювання, що виникає внаслідок проникнення інфекції з піднебінних мигдаликів в навколо мигдаликовий простір та проявляється запальними інфільтраційними змінами.

Основні скарги пацієнта - це виражена біль у горлі, яка посилюється при ковтанні та може іррадіювати у вухо, зуби, важкість при відкриванні рота, озноб, підвищення температури тіла, загальна інтоксикація, а також збільшення лімфатичних вузлів, тризм жувальних м'язів, що ускладнює огляд ротової порожнини та глотки, відчуття неприємного запаху з ротової порожнини.
Детальніше
Зв'язатись з лікарем
Close
Контакти
Доброго дня! Напишіть мені або зателефонуйте, якщо у вас з'явились запитання.
Telegram
WhatsApp
Viber
Messenger
Phone