Dr. Yevhen Fliak

Апаратне (вакуумне) промивання піднебінних мигдаликів у Львові

Результативне та безболісне промивання мигдаликів з використанням сучасного апарату.

Що таке промивання мигдаликів?

Промивання лакун піднебінних мигдалин - це лікувальна процедура, яка проводиться при хронічному тонзиліті або надлишковому утворенні вмісту у лакунах мигдаликів.

Піднебінні мигдалики - це орган імунної системи людини, що складається з лімфоїдної тканини та розміщується позаду горла з обох його боків. Основна функція - це участь у формуванні захисної відповіді на потрапляння в організм патологічних збудників (віруси, бактерії).

У структурі піднебінних мигдаликів знаходяться невеликі отвори - лакуни, саме в цих отворах утворюються та накопичуються так звані пробки.

Пробки в мигдалинах (медичний термін "тонзилоліти") - це суміш бактерій, продуктів життєдіяльності, злущених тканин та інших включень, що потрапляють у ротову порожнину, а саме у піднебінні мигдалики (лакуни). За консистенцією пробки можуть бути рідкими, м'якими або твердими (внаслідок відкладення солей кальцію). Можуть мати жовте, сіре чи коричневе забарвлення.

Чому утворюються пробки в мигдаликах?

Виникнення пробок розпочинається у лакунах піднебінних мигдаликів, де лейкоцити, нейтрофіли вступають в боротьбу з патологічними мікроорганізмами, що потрапили у ротову порожнину. Внаслідок цього у просвіті лакун починає накопичуватись злущений епітелій, білкові маси, відмерлі лейкоцити та продукти розпаду мікроорганізмів - це призводить до утворення гною, який під дією солей кальцію ущільнюється та веде до утворення твердих казеозних пробок.

Покази до промивання мигдаликів

1. Хронічний тонзиліт. Захворювання супроводжується наявністю постійного вогнища інфекції в організмі, а зокрема в піднебінних мигдаликах, що веде до зниження захисних функцій піднебінних мигдаликів.Згідно класифікації, однією з місцевих ознак хронічного тонзиліту - це вміст в лакунах мигдаликів (рідкий гній або казеозні пробки).

Процедура промивання піднебінних мигдаликів при хронічному тонзиліті допомагає досягти стійкої ремісії - стан, при якому піднебінні мигдалики виконують свою функцію, а симптоми хронічного тонзиліту знижуються або зникають повністю.

2. Відчуття "комка у горлі", стороннього тіла, зміни при ковтанні, збільшення піднебінних мигдаликів. При порушенні дренажної функції піднебінних мигдаликів, вміст накопичується та може викликати подібну симптоматику, що значно знижує якість життя, а процедура промивання мигдаликів успішно допомагає справитись з даною проблемою.


3. Неприємний запах з рота. Виникає внаслідок виділення особливих речовин бактеріями та мікроорганізмами, які знаходяться у роті та піднебінних мигдаликах. Наявність вмісту в мигдалинах, являється однією з причин виникнення постійного або періодичного прояву неприємного запаху з рота.


4. Постійне незначне підвищення температури тіла, відчуття слабкості. У деяких випадках дана симптоматика провокується захворюваннями мигдаликів, наявністю патологічного вмісту (пробок) в піднебінних мигдаликах.


5. Одним з показів являється планування вагітності, що допоможе запобігти загостренням процесів тонзиліту.

Кожен випадок індивідуальний, а тому необхідність проведення даної процедури саме вам, визначається виключно після консультації.

Як відбувається процедура промивання мигдаликів у Львові?

Для професійного промивання піднебінних мигдаликів, застосовують два методи:

  • Промивання за допомогою голки та шприца - це старий метод усунення корків з мигдаликів, що практично не застосовується у сучасних ЛОР-кабінетах. Недоліками даного методу - це можлива травматизація слизової оболонки та необхідність великої кількості процедур.
  • Промивання за допомогою апарату (вакуумне промивання піднебінних мигдаликів) - проводиться за допомогою спеціального обладнання, що ефективно усуває весь вміст у піднебінних мигдаликах.

Процедура вакуумного промивання піднебінних мигдаликів проводиться за таким алгоритмом:

  • Пацієнт перебуває у зручному кріслі в сидячому положенні, одягнений в одноразовий захисний халат, що унеможливлює будь-які забруднення власного одягу;
  • Ротова порожнина, корінь язика та піднебінні мигдалики обробляються розчином лідокаїну, що робить ефект місцевої анестезії та забезпечує абсолюту безболісність процедури. (тривалість місцевої анестезії - це тривалість процедури). У разі алергії на компоненти лідокаїну, процедура проводиться без знеболення;
  • В ротову порожнину до піднебінного мигдалика поміщається насадка (стерильна) та натиском кнопки розпочинається промивання кожної мигдалини (силу та частоту процедури контролює лікар);
  • Піднебінні мигдалики промиваються по-черзі, зберігається інтервал між правою та лівою мигдалиною, що забезпечує відсутність неприємних відчуттів, а весь вміст мигдаликів та використаний розчин одночасно усувається з ротової порожнини у відсмоктувач. Тривалість промивання обох мигдалин до 10 хв;
  • Після завершення процедури - мигдалики додатково обробляються (зрошення за допомогою спеціального спрею);
Зв'язатись з лікарем
Close
Контакти
Доброго дня! Напишіть мені або зателефонуйте, якщо у вас з'явились запитання.
Telegram
WhatsApp
Viber
Messenger
Phone