Dr. Yevhen Fliak

Ендоскопічне обстеження ЛОР-органів у Львові

Сучасний відеоендоскопчний огляд порожнини носа, вуха, гортані з використанням жостких та гнучких ендоскопів.

Що таке ендоскопія?

Ендоскопія ЛОР-органів - це сучасний, високоінформативний та абсолютно безпечний метод діагностики, що дозволяє детально оглянути структури вуха, горла, носа в цифровому режимі, а весь огляд вивести на монітор та зберегти.

Виконується обстеження за допомогою ендоскопічної камери та ендоскопа, а отримане у високій якості зображення з багаторазовим збільшенням передається на монітор. Ендоскоп - це оптичний прилад, який має вигляд тоненької трубки (діаметр ендоскопа декілька міліметрів), оснащений яскравим джерелом світла, має різні кути огляду, що дозволяє провести інформативний огляд важкодоступних зон ЛОР-органів.

У своїй роботі використовую сучасне ендоскопічне обладнання від провідних світових виробників, а саме "Stryker" (Америка), "Smith & Nephew" (Великобританія) та "Olympus" (Японія).
На фото зображена ендоскопічна камера з жорстким ендоскопом (кут огляду 0 градусів), що використовується для огляду порожнини носа, носоглотки, вуха.

Як проходить процедура ендоскопічного огляду?

Насамперед хочу сказати, що ендоскопія ЛОР-органів - це абсолютно безпечна та безболісна процедура, що являється "золотим стандартом" діагностики захворювань вуха, горла, носа у всьому світі.

Процедура проходить в сидячому положенні, не потребує специфічної підготовки та займає близько 10 хв. Під час процедури не порушується цілісність шкірних покривів та слизових оболонок, що забезпечує повну відсутність травматизації.
На фото зображено процес огляду порожнини носа гнучким ендоскопом, який має змінний кут огляду, що дозволяє більш детально оглянути всі ділянки носової порожнини, носоглотки та гортані.

Які є види ендоскопічного обстеження?

Ендоскопічне обстеження поділяється на жорстке та гнучке. Жорстка ендоскопія проводиться за допомогою ендоскопів, що мають фіксований кут огляду (для прикладу кут огляду 0,30,70,90 градусів), а гнучка ендоскопія проводиться за допомогою одного ендоскопа, який має можливість зміни кута огляду під час самого обстеження.

В залежності від органу, який ми оглядаємо, ендоскопія ділиться на:

 • Риноскопію - огляд порожнини носа, носоглотки;
 • Отоскопію - огляд порожнини вуха, барабанної перетинки;
 • Ларингоскопію - огляд гортані, голосових зв'язок, початкових відділів трахеї;
На фото зображено огляд гнучким ендоскопом, який має змінний кут огляду, що дозволяє більш детально оглянути всі ділянки носової порожнини, носоглотки та гортані.

Огляд порожнини носа

Риноскопія - це найбільш поширений метод діагностики, що дозволяє оцінити слизову оболонку порожнини носа та носоглотки, переділку носа, стан носових раковин, природних отворів приносових пазух та слухових труб.

Призначається пацієнтам, що скаржаться на утруднене носове дихання, втрату або зниження нюху, виділення з носа, часті носові кровотечі, важкість, відчуття тиску або біль в ділянці голови та додаткових пазух носа.

Риноскопія не вимагає попередньої підготовки, якщо присутній набряк слизової оболонки носа - проводиться змащування спеціальним протинабряковим препаратом.

Огляд вуха та барабанної перетинки

За допомогою отоскопії ми оцінюємо стан слухового каналу, патологічні чи фізіологічні компоненти у слуховому каналі, цілісність та структуру барабанної перетинки, ознаки наявності рідини за барабанної перетинкою.

Призначається пацієнтам, що скаржаться на зниження слуху на одне чи два вуха, закладеність, відчуття шуму, свербіння, дискомфорт у вусі та при вестибулярних порушеннях. Зазвичай отоскопія не вимагає підготовки, але якщо слуховий прохід виповнений надлишковою кількістю сірки, грибкових мас чи інших включень - проводиться туалет вуха для кращого огляду.

Ларингоскопія

Ларингоскопія - це огляд структур гортані, надгортанника, голосових зв'язок та початкових відділів трахеї. Призначається пацієнтам, що скаржаться на важкість при ковтанні, відчуття стороннього тіла в горлі, зокрема в ділянці шиї, при появі "хриполості" та інших змінах голосу. Особливо необхідно проходити дане обстеження людям котрі палять.

Дозволяє візуалізувати запальні процеси гортані, голосових зв'язок, підтвердити чи спростувати наявність пухлинних процесів.

Проводиться дана процедура за допомогою гнучкого ендоскопа, який вводиться у носову порожнину та за рахунок контрольованої гнучкості змінюється кут огляду, що дозволяє безпечно дійти до гортані та оглянути порожнину гортаноглотки без дискомфорту (особливо зручно для людей у яких підвищений блювотний рефлекс).

Використовую сучасний гнучкий ендоскоп, який обладнаний спеціальним портом для мікроінструментів, що в разі необхідності забезпечує виконання великої кількості маніпуляцій в ділянці гортані (для прикладу: усунення надлишкового слизу, видалення сторонніх тіл, взяття біопсійного матеріалу при підозрі на пухлинний процес). Детальніше
На фото зображені голосові зв'язки люди під час проведення гнучкої ларингоскопії.

Які захворювання можна виявити за допомогою ендоскопії?

За допомогою проведення ендоскопічної діагностики можна виявити гострі та хронічні захворювання, зокрема:

 • Викривлення переділки носа - поширена причина важкості носового дихання та запальних процесів порожнини носа та приносових пазух;
 • Риносинусити, риніти - запалення порожнини носа, гайморових та інших пазух носа;
 • Підтвердити наявність поліпозного процесу в носу (Поліпи);
 • Патологічні зміни слизових оболонок - потовщення, стоншення, наявність виразок;
 • Запальні процеси носа, носоглотки, слухових труб;
 • Оцінити структуру, стан та ступінь збільшення аденоїдів;
 • Запальні процеси структур вуха, барабанної перетинки - отити різноманітної локалізації, перфорацію барабанної перетинки;
 • Запальні зміни гортані та голосових зв'язок - ларингіт;
 • Пухлинні процеси в гортані;

Переваги ендоскопії у Львові

Ендоскопія дозволяє виявити на ранніх стадіях різноманітні патології, а саме головне обрати правильну тактику лікування та зупинити розвиток захворювання.

Переваги ендоскопічного обстеження:

 • Швидкість - обстеження займає не більше 10 хв;
 • Висока інформативність - дозволяє оглянути структури ЛОР-органів на наявність запальних змін та патологічних процесів;
 • Можливість спостерігати за лікуванням в динаміці (кожен огляд фіксується та зберігається в карті пацієнта);
 • Відсутність протипоказань та побічних ефектів;
 • Безболісність та безпечність обстеження;
Зв'язатись з лікарем
Close
Контакти
Доброго дня! Напишіть мені або зателефонуйте, якщо у вас з'явились запитання.
Telegram
WhatsApp
Viber
Messenger
Phone