Dr. Yevhen Fliak

Фарингіт

На цій сторінці ви дізнаєтесь причини виникнення фарингіту, симптоми захворювання, клінічні форми, методи діагностики та варіанти лікування.

Що таке фарингіт?

Фарингіт - це запалення слизової оболонки задньої стінки глотки та лімфоїдної тканини, що виникає внаслідок потрапляння вірусів, бактерій, грибків або проявляється, як наслідок інших захворювань організму.
Фото: Зміни при фарингіті

Чому виникає фарингіт?

Одним з провокуючих факторів розвитку фарингіту - це вплив хімічних речовин (алкоголь, тютюнопаління, забруднене повітря, надто холодні або гарячі напої), що впливають на слизову оболонку глотки.

Інфекційний фарингіт - викликається вірусами грипу, парагрипу, аденовірусами, різноманітними грибками та мікроорганізмами (стафілококи, стрептококи, а також, фарингіт може розвинутись внаслідок поширення інфекції з прилеглих до глотки ділянок (при синуситі, риніті, карієсі зубів).

Окрему причину виникнення фарингіту становлять проблеми з кишково-травним трактом (Рефлюксне захворювання), що проявляється постійною регургітацією (закиданням) шлункового вмісту до стравоходу, а як наслідок - постійний контакт та подразнення слизової оболонки глотки.

Форми та симптоми фарингіту

Розрізняють гострий та хронічний фарингіт:

Гострий фарингіт
- розвивається внаслідок впливу патологічного чинника на слизову оболонку глотки, як правило викликається вірусами (для прикладу: під час простудних захворювань), а так само може виникати при вдиханні забрудненого, холодного повітря, курінні, вживанні холодних нопоїв, алкоголю та внаслідок поширення інфекції з інших частин організму.
Симптоми гострого фарингіту: біль в горлі (особливо при ковтанні), печіння, сухий кашель та виділення слизу або гною.

Хронічний фарингіт - розвивається внаслідок нелікованого гострого фарингіту та при постійному впливі на слизову оболонку провокуючого чинника (куріння, вживання надто гарячих продуктів, супутніх захворюваннях - герх, синусити, тонзиліт).
Симптоми хронічного фарингіту: біль в горлі, відчуття пересихання, сухості в роті, важкість при ковтанні та періодичний або постійний кашель.

Діагностика

Встановлення діагнозу "Фарингіт" базується на даних анамнезу, огляді ЛОР-органів, а особливо ротової порожнини та глотки, бактеріологічних дослідженнях (мазок), а також в деяких випадках, для встановлення причини - консультації та додаткові обстеження суміжних спеціалістів.

Лікування фарингіту у Львові

Лікування гострого фарингіту зазвичай симптоматичне, яке включає в себе препарати для усунення набряку та відновлення слизової оболонки глотки. Якщо причиною виникнення фарингіту є бактерії або грибки - призначається протигрибкове та антибактеріальне лікування.

Хронічний фарингіт - після проходження діагностичних етапів пошуку причини захворювання, обирається правильна тактика усунення збудника та призначається лікування.
Виникли запитання?
Якщо вам щось не зрозуміло, виникли запитання відносно фарингіту або ви хочете проконсультуватись з приводу захворювань ЛОР-органів, зателефонуйте (номер доступний для повідомлень у всіх додатках Viber, Telegram, Messenger, WhatsApp), або запишіться на прийом, заповнивши онлайн форму.
Зв'язатись з лікарем
Close
Контакти
Доброго дня! Напишіть мені або зателефонуйте, якщо у вас з'явились запитання.
Telegram
WhatsApp
Viber
Messenger
Phone