Dr. Yevhen Fliak

Ларингіт

На цій сторінці ви дізнаєтесь причини виникнення ларингіту, симптоми захворювання, клінічні форми, методи діагностики та варіанти лікування.

Що таке ларингіт?

Ларингіт - це запалення слизової оболонки гортані та голосових зв'язок, що розвивається внаслідок голосового перенапруження, дії патологічних мікроорганізмів та проявляється змінами голосу. За формою захворювання розрізняють - гострий та хронічний ларингіт.

Чому виникає ларингіт?

Гострий ларингіт розвивається під час дії патологічних мікроорганізмів (віруси, бактерії, гельмінти) на слизову оболонку гортані та верхніх відділів трахеї, що провокують її запалення, а також серед причини розвитку ларингіту є голосове перенапруження гортані (для прикладу у співаків, вчителів та людей, робота яких пов'язана з постійним говорінням), вплив різних токсичних речовин (хімічні солуки, вживання алкоголю, куріння, перебування в запилених приміщеннях, дихання ротом, переохолодження). Як правило, гострий ларингіт найчастіше виникає під час простудних захворювань.

Хронічний ларингіт розвивається внаслідок неправильного лікування гострого ларингіту, має тривалий перебіг та провокується наступними факторами ( тривалий запальний процес в носоглотці, постійний контакт з токсичними речовинами, куріння), а також проявляється як професійне захворювання у людей з розмовними професіями.

Симптоми ларингіту

Важливими симптомами при ларингіті являються зміни голосу та важкість дихання, що зумовлено спазмом та розвитком набряку голосової щілини, а також пацієнти скаржаться на захриплість, першіння, сухість в горлі, кашель та інколи больові відчуття при ковтанні.
Хронічний ларингіт проявляється швидкою стомлюваністю голосу при розмові, відчуттям здавлності, сухості, "лоскотанням" в горлі, що провокує покашлювання, а при загостренні запальних процесів всі ці симптоми посилюються.

Діагностика ларингіту у Львові

Процес діагностики розпочинається зі збору анамнезу, оцінки клінічних ознак та диференціальної діагностики з іншими захворюваннями.

Наступним етапом діагностики являється ларингоскопія, що проводиться за допомогою гортанних дзеркал або ендоскопічного обладнання. Ларингоскопія дозволяє оглянути структури гортані та голосових зв'язок на предмет запальних змін, патологічних новоутворень та оцінити ступінь поширення патологічного процесу.
Фото: Такий вигляд мають здорові голосові зв'язки при ларингоскопії
Лікування ларингіту доказовими методами у Львові
Початковий процес лікування ларингіту полягає в усуненні чинника, який його спровокував, а в залежності від стадії та виду захворювання призначається відповідне медикаментозне лікування (протинабрякова, за необхідності - антибактеріальна терапія). Пацієнтам рекомендовано зберігати голосовий режим та уникати подразливого пиття та їжі.

Ларингіт може призвести до різкого звуження просвіту голосових зв'язок та призвести до важкості дихання, що в свою чергу несе загрозу для життя. При появі охриплості та важкості дихання - звертайтесь терміново до лікаря!

Виникли запитання?
Якщо вам щось не зрозуміло, виникли запитання відносно ларингіту або ви хочете проконсультуватись з приводу захворювань ЛОР-органів, зателефонуйте (номер доступний для повідомлень у всіх додатках Viber, Telegram, Messenger, WhatsApp), або запишіться на прийом, заповнивши онлайн форму.
Зв'язатись з лікарем
Close
Контакти
Доброго дня! Напишіть мені або зателефонуйте, якщо у вас з'явились запитання.
Telegram
WhatsApp
Viber
Messenger
Phone