Dr. Yevhen Fliak

Поліпи порожнини носа та приносових пазух

Діагностика та лікування поліпозного риносинуситу з використанням медикаментозних методів та видалення за допомогою лазера.

Що таке носові поліпи?

Поліпи - це доброякісні новоутворення слизової оболонки порожнини носа або приносових пазух, що при надмірному розростанні заповнюють порожнину носа та можуть призводити до важкості дихання, продукції надмірної кількості слизу, змінам голосу та зниженні нюху. Поліпозний риносинусит зазвичай має двобічний характер (поліпи розвиваються в кожній половині носа), також можливий однобічний поліпоз носа, але він зустрічається рідше та потребує додаткової діагностики на предмет злоякісності новоутворень.

Точна причина виникнення хронічного риносинуситу з назальними поліпами не відома, але більшість досліджень, зокрема Американська академія алергології стверджує, що поліпи розвиваються внаслідок постійного впливу алергенів на слизову оболонку носа.

Будь-який стан, що спричиняє постійне подразнення (запалення) слизової оболонки порожнини носа, може призводити до виникнення поліпів. Доведено, що факторами ризику виникнення поліпів являється астма, чутливість до нпзп, алергія, муковісцидоз, дефіцит вітаміну Д.

Які симптоми поліпів у носі?

Особливостями поліпів носа є те, що вони позбавлені нервових закінчень, тому ви можете навіть не здогадуватись про наявність у вас поліпів на початкових стадіях захворювання, в процесі розвитку поліпи збільшуються в розмірах і можуть давати наступну симптоматику:

 • Закладеність носа;
 • Нежить;
 • Стікання слизу по задній стінці горла;
 • Зміни голосу (гугнявість);
 • Зниження або відсутність нюху;
 • Біль, відчуття тиску в проекції приносових пазух;
 • Хропіння, апное (зупинка дихання) під час сну;

Як діагностувати поліпи у носі?

Діагностичний алгоритм виявлення поліпів у носі складається з декількох етапів:

 • Збір анамнезу та загальний огляд;
 • Ендоскопія носа та носоглотки. Дозволяє детально огляну всю носову порожнину, візуалізувати поліпозно змінену тканину та попередньо оцінити ступінь поширення процесу;
 • Ком'пютерна томографія носа та приносових пазух. Дозволяє визначити точний розмір поліпів, розташування, поширення в порожнини пазух, можливу деформацію кісткових структур та наявність інших новоутворень.
 • Додаткові обстеження. Алергічні тести, загальноклінічні лабораторні обстеження, тест на муковісцидоз у дітей.
Ендоскопія носа - це базовий діагностичний мінімум, який необхідно провести при підозрі на поліпи носа. На фото процес ендоскопії носа за допомогою гнучкого ендоскопа.Обстеження абсолютно безпечне та безболісне.

Лікування поліпів носа у Львові

Алгоритм лікування поліпів носа залежить від розміру поліпів, форми, поширення процесу та підбирається індивідуально під кожен клінічний випадок з урахуванням всіх особливостей.

Консервативні (медикаментозні) методи лікування призначають тільки на початкових етапах захворювання, тому необхідно вчасно звернутись до лікаря-отоларинголога при наявності перерахованих мною скарг, полягають у призначені стероїдних спреїв та усуненні факторів, які можуть викликати розростання поліпів у носі.

При надлишковому розростанні та поширенні поліпів, консервативні методи лікування неефективні, тому необхідно видаляти поліпи хірургічним методом. Найбільш популярним хірургічним методом видалення поліпів являється лазерна поліпотомія носа з використанням ендоскопічної візуалізації та шейверного обладнання.

Лазерне видалення поліпів у носі у Львові

ЛОР Львів проводить сучасну поліпотомію з використанням лазерного, ендоскопічного, шейверного обладнання, що забезпечує видалення виключно зміненої поліпозної тканини без пошкодження здорової слизової оболонки.

Медичний лазер або "безкровний скальпель" забезпечує низьку травматичність при видаленні поліпів, відсутність крововтрати внаслідок одночасної коагуляції кровоточивих судин та високу стерильність процедури. Використання ендоскопічного обладнання дає можливість візуалізувати поліпи для прицільного видалення та оглянути важкодоступні місця у носі.

Поліпи видаляють в межах здорових тканин, в ході операцію крововтрата мінімальна за рахунок ефекту коагуляції від лазера, розрізи, шрами, рубці відсутні, а процес реабілітації не займає багато часу. Проводиться поліпотомія носа під місцевою або загальною анестезією.

Тривалість видалення поліпів завжди індивідуальна та залежить від важкості процесу, зазвичай триває від 30 хв до 1 години часу, являється операцією одного дня (в день проведення вас відпускають додому), в носі після операції залишаються невеличкі мірацелеві тампони, які абсорбують можливі виділення та усуваються через декілька годин.
Видалення поліпів у носі за допомогою лазера, шейвера та ендоскопічної візуалізації.
Виникли запитання?
Якщо вам щось не зрозуміло, виникли запитання відносно поліпів або ви хочете проконсультуватись з приводу захворювань ЛОР-органів, зателефонуйте (номер доступний для повідомлень у всіх додатках Viber, Telegram, Messenger, WhatsApp), або запишіться на прийом, заповнивши онлайн форму.
Зв'язатись з лікарем
Close
Контакти
Доброго дня! Напишіть мені або зателефонуйте, якщо у вас з'явились запитання.
Telegram
WhatsApp
Viber
Messenger
Phone