Dr. Yevhen Fliak

Медикаментозний риніт

На цій сторінці ви дізнаєтесь причини виникнення захворювання, симптоми, клінічні ознаки, методи діагностики та лікування залежності від носових крапель.

Що таке медикаментозний риніт?

Медикаментозний риніт - це хронічне захворювання порожнини носа, яке проявляється важкістю носового дихання та виникає при надмірному використанні судинозвужуючих спреїв.

Більшість людей, при простудних захворюваннях, що супроводжуються закладеністю носа, йдуть в аптеку та купляють краплі або спреї, які швидко знімають набряк слизової оболонки носа, а тим самим покращують носове дихання. Через доступність таких препаратів, простоту використання та велику кількість реклами - вони стали досить популярними серед населення.

Отримавши швидкий ефект та задовільне носове дихання, людині вже важко відмовитись від крапель і тоді розпочинається їхній прийом при кожному епізоді закладеності носа.

На жаль, далеко не всім відомий механізм дії крапель, а тому при тривалому та неправильному використанні розвивається медикаментозний риніт або ж залежність від судинозвужуючих крапель.
Залежність від носових спреїв

Чому виникає залежність від носових спреїв?

За розширення і звуження кровоносних судин в носі відповідає гормон - норадреналін, а у разі тривалого використання крапель рецептори втрачають чутливість до гормону, що призводить до змін слизової оболонки носа та збільшенню нижніх носових раковин. Ефект від дії крапель постійно зменшується, що потребує збільшення дози, як наслідок - залежність.

Лікування залежності від носових крапель у Львові

Все розпочинається з детальної діагностики ЛОР-органів:

  • Консультація та ендоскопічний огляд порожнини носа;
  • Встановлення діагнозу;
  • Складання індивідуальної схеми лікування;
  • Життя без крапель!

Існує 2 методи вирішення цієї проблеми:

  • Консервативний - пацієнт відмовляється від крапель, а натомість призначаються препарати, які відновлюють слизову оболонку носа, покращують дихання, але на відміну від судинозвужуючих спреїв не викликають звикання.

  • Лазерна корекція (вазотомія) нижніх носових раковин - це один з сучасних методів лікування даної патології, основна мета якого - це зменшити нижні носові раковини під дією лазерного випромінювання.
Виконується під місцевою анестезією та є абсолютно безпечним методом лікування медикаментозного риніту. Триває до 30 хвилин, а отриманий результат - позбавить вас залежності та постійних візитів в аптеку.
Виникли запитання?
Якщо вам щось не зрозуміло, виникли запитання відносно медикаментозного риніту або ви хочете проконсультуватись з приводу захворювань ЛОР-органів, зателефонуйте (номер доступний для повідомлень у всіх додатках Viber, Telegram, Messenger, WhatsApp), або запишіться на прийом, заповнивши онлайн форму.
Зв'язатись з лікарем
Close
Контакти
Доброго дня! Напишіть мені або зателефонуйте, якщо у вас з'явились запитання.
Telegram
WhatsApp
Viber
Messenger
Phone