Dr. Yevhen Fliak

Фурункул вуха

На цій сторінці ви дізнаєтесь причини виникнення захворювання, симптоми, клінічні ознаки, методи діагностики та варіанти лікування фурункула вуха.

Що таке фурункул вуха?

Фурункул вуха - це обмежені запальні зміни, які виникають у слуховому каналі або зовнішньому вусі внаслідок проникнення інфекцій в сальні залози або волосяні фолікули.

Причини виникнення фурункула вуха:
Найбільш часто захворювання виникає внаслідок травми або пошкодження верхніх шарів шкіри, внаслідок неправильної гігієни вуха, використанні ватних паличок для чищення вуха та інших предметів на яких присутні мікроби (розчухування брудними руками, шпильками, ручками, сірниками та іншими предметами).

Які симптоми при фурункулі вуха?

При розвитку фурункула, шкіра над ним набрякає та набуває червонуватого відтінку, турбує постійний біль у вусі, що посилюється та віддає на сусідні ділянки при розмові, жуванні та рухах щелепою.
Спостерігаються явища інтоксикації (підвищення температури тіла, слабкість та озноб).

Діагностика захворювання

  • Клінічний аналіз скарг та збір анамнезу;
  • Отоскопія - оглядаємо зовнішній слуховий прохід та барабанну перетинку за допомого вушної воронки, отоскопа та ендоскопа на предмет звуження слухового каналу, запальних змін та локалізації фурункула;
  • Лабораторні аналізи - загальний аналіз крові, що покаже характерні зміни показників при фурункулі вуха, аналіз крові на цукор з метою виключення цукрового діабету, особливо при рецидиах фурункула;

Лікування фурункула вуха

Консервативні методи лікування - це очищення слухового каналу та застосування спеціальних антибактеріальних мазей, крапель та введення вушних тампонів з лікувальними препаратами.

Хірургічний метод - проводиться розкриття порожнини фурункула, видаляється вміст та
проводиться дренування для кращого відтоку гною.
Дана хірургічна маніпуляція виконується під місцевою анестезією та легко переноситься пацієнтами, що в свою чергу покращує стан людини та не потребує тривалого реабілітаційного періоду.


Виникли запитання?
Якщо вам щось не зрозуміло, виникли запитання відносно фурункула або ви хочете проконсультуватись з приводу захворювань ЛОР-органів, зателефонуйте (номер доступний для повідомлень у всіх додатках Viber, Telegram, Messenger, WhatsApp), або запишіться на прийом, заповнивши онлайн форму.
Зв'язатись з лікарем
Close
Контакти
Доброго дня! Напишіть мені або зателефонуйте, якщо у вас з'явились запитання.
Telegram
WhatsApp
Viber
Messenger
Phone