Dr. Yevhen Fliak

Грибок вуха - Отомікоз

На цій сторінці ви дізнаєтесь причини виникнення захворювання, симптоми, клінічні ознаки, методи діагностики та варіанти лікування отомікозу.

Що таке отомікоз?

Отомікоз - це грибкове ураження слухового каналу та барабанної перетинки, а також можливе ураження середнього вуха, що виникає внаслідок проникнення і розмноження грибкової флори у порожнині вуха.

Чому розвивається грибок у вухах?

Збудниками отомікозу є грибкова флора - цвілеві гриби Penicillium, Rhizopus, Aspergillus і дріжджеві Candida, а механізм розвитку захворювання полягає в прикріплення грибів до поверхні шкіри, їх колонізація і зростання.

Найбільш частими причинами виникнення - це неправильна гігієна вух та порушення обмінних процесів організму (цукровий діабет, зниження імунних функцій, алергічні реакції).

Також, причинами виникнення являються - безконтрольний прийом антибактеріальних препаратів (дисбактеріоз), знаходження в надмірно вологих та забруднених приміщеннях, сторонні тіла вуха, використання навушників та слухових апаратів.

Симптоми отомікозу

Основний симптом, який має вас насторожити - це надмірний свербіж у вусі та появу патологічних мас у зовнішньому слуховому каналі (зазвичай вони білого кольору, а за консистенцією нагадують творог).

Також, можуть бути присутні - місцева набряклість, шум та закладеність вуха, внаслідок закупорку слухового каналу виділеннями.

Різновиди отомікозу

  • Зовнішній - це найпоширеніший вид захворювання, при якому пацієнт скаржиться на свербіж у вусі та його закладеність. Часто ці симптоми приймаються за ознаки сірчаного корку, стороннього тіла, які намагаються видалити самостійно, а тим самим провокують розвиток ускладнень.
  • Грибковий мірінгіт - це грибкове ураження барабанної перетинки, що розвивається в процесі поширення грибкових мас з слухового проходу до барабанної перетинки.
  • Грибковий середній отит - це ураження структур середнього вуха, що відбувається при потраплянні збудника з зовнішнього слухового каналу, внаслідок порушення цілісності барабанної перетинки (перфорації).
  • Післяопераційний отомікоз - розвивається в оперованих порожнинах вуха.

Діагностика захворювання

Розпочинається встановлення діагнозу "отомікоз" з детального збору анамнезу та огляду слухового каналу.
За допомогою отоскопії оглядаємо слуховий канал на предмет запалення, звуження, наявності та характеру виділень, а для кращої візуалізації барабанної перетинки (цілісність і можливі зміни) використовуємо ендоскопічне обладнання.

В деяких випадках проводиться забір виділень для мікробіологічного дослідження та виявлення збудника захворювання.

Лікування отомікозу у Львові

Після встановлення збудника, проводиться специфічне лікування препаратами, які діють конкретно на грибки (або іншу флору), котрі спровокували захворювання.
Проводиться туалет вуха, промивається зовнішній слуховий канал антисептичними розчинами від грибкових мас та призначається місце лікування (краплі), а у деяких випадках системна терапія.

Отже, при виникненні захворювань вуха, відчутті надмірного свербіжу у вусі звертайтесь до ЛОР-лікаря, що забезпечить точний діагноз та правильне лікування!
Виникли запитання?
Якщо вам щось не зрозуміло, виникли запитання відносно отомікозу або ви хочете проконсультуватись з приводу захворювань ЛОР-органів, зателефонуйте (номер доступний для повідомлень у всіх додатках Viber, Telegram, Messenger, WhatsApp), або запишіться на прийом, заповнивши онлайн форму.
Зв'язатись з лікарем
Close
Контакти
Доброго дня! Напишіть мені або зателефонуйте, якщо у вас з'явились запитання.
Telegram
WhatsApp
Viber
Messenger
Phone