Dr. Yevhen Fliak

Запалення слухової труби - Євстахеїт

На цій сторінці ви дізнаєтесь причини виникнення захворювання, симптоми, клінічні ознаки, методи діагностики та варіанти лікування євстахеїту.

Що таке слухова труба?

Євстахієва або слухова труба - це канал завдовжки в 3 сантиметри, що з'єднує носоглотку з порожниною середнього вуха. Основні функції - це вирівнювання тиску між носом і вухом та дренаж слизу з вуха в носоглотку.

Чому виникає запалення слухової труби?

Євстахеїт (Тубоотит) - це запалення слизової оболонки слухової труби, що розвивається внаслідок переходу запального процесу з порожнини носа або носоглотки на слухову трубу.

Розвиток запального процесу викликають віруси та бактерії, що потрапляють з верхніх дихальних шляхів і носоглотки на слизову оболонку слухової труби.

Спровокувати захворювання можуть наступні фактори:
  • ГРЗ, ГРВІ та інші простудні захворювання;
  • Інфекційне ураження організму;
  • Аномальне будова носової перегородки;
  • Поліпи, аденоїди, пухлини та інші новоутворення в носі;
  • Часті гайморити, риніти, а також інші синусити;
  • Сильне переохолодження;
Іноді викликати розвиток дисфункції слухової труби можуть і скачки атмосферного тиску. Різкі зміни зовнішнього тиску не встигають передаватися в барабанну порожнину, через це отвори євстахієвої труби стискаються та відбувається травмування структур середнього вуха, такий стан називається - Аероотит.

Симптоми захворювання

При гострій формі - людина відзначає відчуття закладеності, шуму та зниження слуху, а також симптоми аутофонії (резонансне сприйняття одним вухом власного голосу).

При хронічному євстахіїті «яскраві» симптоми проявляються лише під час загострення,а в періоди "здоров'я" може зберігатися шум у вусі, а також знижений слух. З прогресуванням патології відбувається зменшення діаметру слухової труби, через це симптоматика набуває постійний характер.

Діагностика

Встановити діагноз "Євстахіїт" може тільки ЛОР-лікар на підставі зібраного анамнезу, отоскопії та ендоскопічного обстеження носової порожнини і носоглотки.
Ендоскопія дозволяє підтвердити або спростувати - пухлинні процеси, поліпозні зміни, анатомічні зміни носової порожнини та носоглотки, наявність яких провокують симптоматику захворювань вуха, а також використовуються додаткові методи діагностики - аудіометрія та тимпанометрія.

Лікування Євстахеїту

В першу чергу лікування спрямоване на відновлення нормальної прохідності слухової труби, зняття набряклості і усунення запального процесу в носі та слуховій трубі.

Лікування повинно підбиратися тільки лікарем, самолікування лише провокує розвиток отиту або інших небезпечних ускладнень.

Якщо, розвитку євстахіїту слугували анатомічні чи пухлинні зміни порожнини носа та носоглотки - проводиться хірургічне лікування.
Виникли запитання?
Якщо вам щось не зрозуміло, виникли запитання відносно запалення слухової труби або ви хочете проконсультуватись з приводу захворювань ЛОР-органів, зателефонуйте (номер доступний для повідомлень у всіх додатках Viber, Telegram, Messenger, WhatsApp), або запишіться на прийом, заповнивши онлайн форму.
Зв'язатись з лікарем
Close
Контакти
Доброго дня! Напишіть мені або зателефонуйте, якщо у вас з'явились запитання.
Telegram
WhatsApp
Viber
Messenger
Phone