На даній сторінці ви дізнаєтесь причини виникнення захворювання, симптоми, клінічні ознаки, методи діагностики та варіанти лікування секреторного отиту.

Що таке секреторний отит?

Секреторний отит (ексудативний) – це накопичення рідини в порожнині середнього вуха, що являється результатом перенесеного гострого середнього отиту або захворювань слухової труби.

секреторний отитЩо таке середнє вухо?

Середнє вухо – це порожнина, яка заповнена повітрям, містить барабанну перетинку, ланцюг слухових кісточок, та слухову трубу, що з’єднує порожнину вуха з носоглоткою.
Основні функції середнього вуха – це підсилення та проведення звуків.

 

Які симптоми секреторного отиту?

Основний симптом– це відчуття закладеності, але також пацієнти відзначають появу тиску, шуму, переливання рідини у вусі, дискомфорт при ковтанні та зниження слуху.

Діагностика секреторного отиту

Діагноз ставиться на основі клінічної картини, даних отоскопії вуха – де візуалізуються характерні зміни барабанної перетинки (зміна кольору, помутніння, втрата світлового рефлексу, наявність рідини за барабанною перетинкою) та тимпанометрії, яка дозволяє підтвердити наявність рідини у вусі.

Ендоскопічне обстеження порожнини носа та носоглотки – виконується для оцінки слизової оболонки носа на наявність запальних та набрякових змін, оглядаються отвори слухових труб, підтверджується або спростовується наявність анатомічних відхилень та новоутворень, які можуть призводити до секреторного отиту.

Лікування секреторного отиту

Мета лікування – це звільнення середнього вуха від рідини (ексудату) та відновлення прохідності слухової труби.
Перший метод лікування – це консервативний, який проводиться медикаментозними препаратами, що сприяють розширенню слухової труби та покращують відтік рідини з середнього вуха.

Другий метод лікування – це хірургічний та мікрохірургія барабанної перетинки, якщо підтверджена наявність пухлинних новоутворень носа та носоглотки – виконується їхнє видалення. При тривалому секреторному отиті, який не піддається медикаментозному лікуванню – проводиться встановлення дренажного шунта у барабанну перетинку (шунтування барабанної перетинки).

Звернення до лора у Львові допоможе підібрати ефектине та якісне лікування секреторного отиту, яке підійде саме вам, що гарантує швидке одужання і відсутність ускладнень.

 

ВИНИКЛИ ЗАПИТАННЯ?

Якщо вам щось не зрозуміло, виникли запитання відносно секреторного отиту або ви хочете проконсультуватись з приводу захворювань ЛОР-органів, зателефонуйте (номер доступний для повідомлень у всіх додатках Viber, Telegram, Messenger, WhatsApp), або запишіться на прийом, заповнивши онлайн форму.