Dr. Yevhen Fliak

Зовнішній отит

На даній сторінці ви дізнаєтесь причини виникнення захворювання, симптоми, клінічні ознаки, методи діагностики та варіанти лікування зовнішнього отиту.

Що таке зовнішнє вухо?

Те, що ми візуально бачимо на голові називається зовнішнім вухом, яке складається з вушної раковини та слухового каналу.

Основна функція вушної раковини - це спрямовування звукової хвилі до слухового каналу, а утворена вушна раковина хрящами, містить закутки та покрита шкірою.
Слуховий канал - це трубка, яка передає звукові коливання на барабанну перетинку, вкрита шкірою та містить залози, які виробляють вушну сірку.
Будова зовнішнього вуха, враження вушної раковини і слухового каналу при зовнішньому отиті.

Що таке зовнішній отит?

Зовнішній отит - це запальні зміни зовнішнього слухового каналу, які виникають внаслідок проникнення інфекції в шкіру вуха, за часом ураження розрізняють - гострий та хронічний, а за характером ураження дифузний або обмежений.

Чому виникає захворювання?

Основною причиною виникнення зовнішнього отиту - це надмірне користування ватними паличками, що роблять маленькі тріщини у вусі, через які інфекція (бактеріальна або грибкова) потрапляє у вухо та спричиняє його інфікування (запалення).

Другою за поширеністю причиною виникнення - це потрапляння не чистої води в слуховий канал, при відвідуванні басейнів або інших водойм, внаслідок чого відбувається інфікування - друга назва захворювання "отит плавця".

Також, зовнішній отит розвивається при гнійному середньому отиті, коли відбувається витік вмісту з середнього вуха у слуховий канал.

Які симптоми захворювання?

Основні симптомом зовнішнього отиту - це біль в ділянці вуха, що посилюється при натисканні на козелок та може віддавати в ділянку обличчя.
Супроводжується зовнішній отит зниженням слуху, внаслідок звуження слухового каналу, або закупорці його грибковими, сірчаними, гнійними масами, явищами інтоксикації та підвищенням температури тіла.

Діагностика зовнішнього отиту

Розпочинається встановлення діагнозу з детального збору анамнезу та огляду слухового каналу.
За допомогою отоскопії оглядаємо слуховий канал на предмет запалення, звуження, наявності виділень та сторонніх тіл, а для більш чіткої візуалізації барабанної перетинки (цілісність і можливі зміни) використовуємо ендоскопічне обладнання.
За необхідності проводимо бактеріологічне дослідження на виявлення специфічного збудника.

Методи лікування отиту зовнішнього вуха

Найчастіше - це промивання слухового каналу антисептичними розчинами, усунення патологічного вмісту (грибкові, сірчані маси та сторонні тіла), призначення місцевих антибактеріальних та протинабрякових крапель, а у разі необхідності системна антибактеріальна терапія (рідко).

Коли зовнішній отит обмежений (утворився фурункул) - доводиться застосовувати хірургічні методи лікування, які полягають у розкритті та дренуванні порожнини фурункула.
Виникли запитання?
Якщо вам щось не зрозуміло, виникли запитання відносно зовнішнього отиту або ви хочете проконсультуватись з приводу захворювань ЛОР-органів, зателефонуйте (номер доступний для повідомлень у всіх додатках Viber, Telegram, Messenger, WhatsApp), або запишіться на прийом, заповнивши онлайн форму.
Зв'язатись з лікарем
Close
Контакти
Доброго дня! Напишіть мені або зателефонуйте, якщо у вас з'явились запитання.
Telegram
WhatsApp
Viber
Messenger
Phone